logo LS

Legenda STARa

03 Legenda STARa

Jak było...

03. Legenda STARa, która odbyła się w dn. 1-3 września 2017 r., przyciągnęła do Starachowic ponad 70 załóg motocykli, samochodów osobowych i ciężarowych.
Zaczęliśmy nieco sentymentalnie, od Wieczoru Wspomnień pt. "Star - sportowa gwiazda Polski", na którym przypomnieliśmy Rajdy Stara organizowane w Starachowicach w latach 1974-1979. Wspomnienia snuli organizatorzy i uczestnicy tamtych wydarzeń, m.in. Tomasz Sikora, Marek Pałacha, Witold Grunt i Krzysztof Kwaśniewski.
Drugi dzień Zlotu upłynął na sportowo. Najpierw parada zabytkowych aut "zadymiła" na os. Południe, a później pojazdy wzięły udział w jeździe okrężnej z przerwą w Pawłowie, gdzie nastąpiło nagrodzenie laureatów Konkursu elegancji. Najwięcej emocji wzbudziła jednak próba górska pn. STEMAR Weteran Moto Bieg, przeprowadzona na ul. Pileckiego, która nawiązywała do podobnych wyścigów organizowanych tutaj w latach 70 –tych. Na zakończenie wyścigu swoje umiejętności pokazali kierowcy sportowi przejazdem typu „drift”. Wieczorem kolumna zabytkowych pojazdów ze Starem 266R "Dakar" -em na czele, gościła na Dniach Starachowic, gdzie organizatorzy wręczyli laureatom prób czasowych, sprawnościowych i konkursu elegancji okolicznościowe puchary.
Po sobotnich emocjach, małe wyhamowanie – niedzielna prezentacja pojazdów na płycie Rynku oraz wycieczka także - zabytkową - kolejką wąskotorową do Lipia, gdzie na uczestników czekało ognisko z kiełbaskami.

Galeria