Jeszcze chwilka...
logo LS

Legenda STARa

04 Legenda STARa

Jak było...

Ponad setka pojazdów wzięła udział w 04. edycji Legendy STARa (1 – 2 września 2018 r.). Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców co było widać, zwłaszcza w niedzielę, 2 września, gdy tłumnie zjawili się pod galerią, aby podziwiać wiekowe cacka.
Tym, co najbardziej nas ucieszyło, jako organizatorów, był liczny udział legendarnych już STARów. Miejsce specjalne zajmowały wśród nich dwa kultowe pojazdy z kolekcji Jerzego Mazura, drugiego kierowcy podczas pamiętnego rajdu Paryż - Dakar: Star 266 będący repliką samochodu, który brał wówczas udział w wyścigu oraz Unistar, który ścigał się na torach wyścigowych w Europie. Były one nie lada atrakcją, obok muzealnego Dakaru.
W sobotę pojazdy przejechały przez miasto i udały się na dawny tor prób, gdzie wzorem legendarnych wyścigów rozegrano konkurencje zręcznościowe typu slalom, zryw i hamowanie. Po południu na ulicy Pileckiego odbył się Weteran Moto Bieg, natomiast wieczorem na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach – konferencja poświęcona miejscu Fabryki Samochodów Ciężarowych na mapie polskiej motoryzacji, a także czarowi polskich ciężarówek.
W roli prelegentów wystąpili: Józef Kowalski, Adam Wyrębkiewicz, Bogdan Marszałek, Wojciech Cyrkowicz, a także Tomasz Sikora i Tomasz Mazur – dwaj kierowcy pamiętnego rajdu Paryż – Dakar w 1988 r.
Drugi dzień zlotu wypełniła parada i prezentacja pojazdów na parkingu przed galerią Galardia. Tam również odbyło się zakończenie imprezy, połączone z dekoracją zwycięzców poszczególnych kategorii.

Galeria