Rozpędzamy się do 9.Legendy STARa! Powiat starachowicki 2023-06-16

Rozpędzamy się do 9.Legendy STARa!

 

Trwają intensywne przygotowania do 9.Legendy STARa. Szczegóły są jeszcze w trakcie ustaleń, ale już dziś bookujcie termin 25-27 sierpnia 2023, a dla naszych najbardziej wytrwałych, którzy wyruszą w trasę konwoju STARa – już od 22 sierpnia 2023!

To będzie wyjątkowy zlot i wyjątkowa rocznica. W tym roku świętować będziemy 75 urodziny STARa. To właśnie 75 lat temu ruszyła produkcja naszej gwiazdy. Z tej właśnie okazji planujemy zorganizować unikatową wystawą w grodzie STARa – przegląd wszystkich modeli tego pojazdu, zarówno tych które wyjechały na drogi, jak i prototypów, które zostały wyprodukowane w Fabryce Samochodów Ciężarowych. Nawiążemy także do historycznych wydarzeń – prezentacji pierwszych pięciu pojazdów przed Politechniką Warszawską 15 grudnia 1948r. Po 75 latach znowu zaparkujemy w stolicy i będziemy opowiadać o STARach i prezentować naszą legendę. A wszystko w ramach konwoju STARa, którzy wzorem zeszłego roku poprzedzi główną imprezę w powiecie starachowickim.

Startujemy 22 sierpnia 2023 z Bydgoszczy, gdzie będziemy się prezentować w godzinach popołudniowych.
Kolejny przystanek – 23 sierpnia 2023 – we Włocławku.
24 sierpnia 2023 konwój zawita do stolicy. Będziemy gościć przed gmachem Politechniki Warszawskiej i zamierzamy spędzić tu cały dzień.
25 sierpnia 2023 – w godzinach przedpołudniowych Legenda STARa zawita do Radomia.
Na ok. godz. 16.00 planujemy przyjazd do Starachowic, do bazy naszego zlotu, która mieścić się będzie – tak jak co roku – na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.
O godz. 18.00 odbędzie się tu konferencja – STARem przez 75 lat.

Oficjalne otwarcie zlotu nastąpi w sobotę, 26 sierpnia na płycie głównej muzeum. Pojazdy będzie można tutaj oglądać przez ok. 2 godziny, potem przejadą one pod Starostwo Powiatowe, gdzie odbywać się będzie próba wolnej jazdy. Po niej odbędzie się przejazd do Wąchocka, na dawny tor prób FSC, gdzie rozegrane zostaną jazdy terenowe czyli coś dla miłośników mocnych wrażeń i piknik z udziałem uczestników Legendy.
W niedzielę, 27 sierpnia zawitamy do Mirca. Pojazdy można będzie oglądać na parkingu centralnym. W tym samym czasie, na ul. Langiewicza rozgrywana będzie próba szybkości. Ok. południa parada aut wyruszy do Starachowic, gdzie na odbywać się będą próby sprawnościowe, pod okiem sędziów z kieleckiego Automobilklubu.
A potem oczywiście wręczenie nagród i zakończenie naszego zlotu.

Przypominamy, że będą z nami Jurek Stetz i Tomasz Wator – uczestnicy wyprawy STARami 266 dookoła świata, który specjalnie dla nas, przerwą swą podróż i przylecą z Indii do Starachowic, aby świętować z nami 75 urodziny STARa.

Uprzedzamy przy tym, że jest to na razie wstępny program, który może jeszcze ulec modyfikacji. O zmianach będziemy Was informować.

Uwaga! Zapisy na zlot będą czynne od połowy lipca. Śledźcie nasz profil na Facebook’u!

Skip to content