Koniec amerykańsko – kanadyjskiej części wyprawy STARem 266 dookoła świata Powiat starachowicki 2023-03-03

Koniec amerykańsko – kanadyjskiej części wyprawy STARem 266 dookoła świata

Za Jurkiem Stetzem i Tomkiem Watorem – ambasadorami Legendy STARa za Oceanem – amerykańsko – kanadyjski  etap wyprawy STARem 266 dookoła świata. Przejechali już ponad 22 tys. km, najpierw z Florydy na Alaskę i do Oceanu Arktycznego, a teraz legendarną Route 66 z Kalifornii do Chicago. Za chwilę dalsza część operacji Indie – Nepal. Nim to jednak nastąpi czeka ich „międzylądowanie” w Polsce.

18 lutego 2023 r. konwojem STARa w USA rozpoczął się kolejny etap podróży STARami 266 dookoła świata Jerzego Stetza i Tomasza Watora, którzy w roku ubiegłym pokonali trasę z Florydy na Alaskę, a potem do Kalifornii. A w tym ruszyli kultową Route 66 – jedną z najstarszych dróg w USA, na wschodnie wybrzeże USA,

gdzie dotarli 2 marca i skąd wystartują za „chwilę” w dalszą część trasy czyli Indie – Nepal.

Fot. STARem266 dookoła świata

Zrobili już ponad 22 000 km, w sumie etapowo jechało 13 osób. Całą trasę zrobiło trzech śmiałków – Jurek, Tomek i pochodzący z naszego powiatu Kamil Grunt, który podczas wyprawy  pełni funkcję głównego mechanika.

Fot. STARem266 dookoła świata

Jak na razie zaparkowali STARy na wschodnim wybrzeżu, a sami lecą do Polski, aby odwiedzić Starachowice i firmę Star San Duo, która specjalnie dla nich przygotowuje nowego STARa wyprawowego. Tym razem będzie to STAR 1466 z 5 osobową kabiną i z zabudową Sarna II,  wyjątkowy pod każdym względem.

Prezentacja nowego pojazdu, jak sami zapowiadają, odbędzie się podczas finału 9. Legendy STARa.

A póki co zmierzają już do nas, aby ocenić postępy prac przy nowym pojeździe.

 

 

Skip to content