Zapisz się na 9. Legendę STARa Powiat starachowicki 2023-08-01

Zapisz się na 9. Legendę STARa

Ruszyły zapisy na 9. Legendę STARa – Zlot Pojazdów Zabytkowych, organizowany przez Powiat Starachowicki z szerokim gronem partnerów. Impreza odbędzie się tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia, a poprzedzi ją znowu konwój STARa, który wyruszy tym razem z Bydgoszczy.

Powiat Starachowicki od 2015 r. organizuje zlot pojazdów zabytkowych pn. Legenda STARa. Już od 9 lat w ostatni weekend sierpnia, na ulicach i placach powiatu starachowickiego można oglądać nie tylko zabytkowe STARy, ale także pojazdy będące ich rówieśnikami, które rywalizują ze sobą w próbach szybkościowych i sprawnościowych oraz prezentują się dumnie w paradach i konkursach. Wzorem zeszłego roku pojawią się one również na drogach całej Polski, za sprawą konwoju STARa, który przez kilka dni będzie zmierzał do Starachowic po wyznaczonej trasie, z Bydgoszczy, przez Włocławek, Warszawę i Radom, promując naszą imprezę oraz dorobek polskiej myśli motoryzacyjnej. Do historii przejdzie zapewne ich postój w stolicy, pod gmachem Politechniki Warszawskiej, nawiązujący do sławetnej prezentacji pierwszych wyprodukowanych STARów, 15 grudnia 1948r.

Wszystkie pojazdy biorące udział w imprezie spotkają 25 sierpnia w Starachowicach, gdzie po południu odbędzie się konferencja STARem przez 75 lat z okazji 75 rocznicy rozpoczęcia produkcji naszej gwiazdy.

Po raz pierwszy w historii można będzie zobaczyć obok siebie wszystkie zachowane i znane nam modele ciężarówek marki STAR, jakie kiedykolwiek wyjechały z fabryki, choćby w wersji prototypowej.

Oficjalne otwarcie zlotu odbędzie się 26 sierpnia na terenie Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach, czyli w bazie naszego zlotu. Prócz samochodów ciężarowych, prezentowane będą także zabytkowe pojazdy osobowe i motocykle. W planach są próby szybkościowe i sprawnościowe. Nie zabraknie także jazd terenowych na dawnym torze prób Fabryki Samochodów Ciężarowych.

Jak się zapisać?

Rejestracja prowadzona jest elektronicznie na naszej stronie: http://www.legendastara.pl, w zakładce strefa uczestnika. Ale uwaga! Lepiej się spieszyć! Zapisy potrwają do 15 sierpnia lub wyczerpania miejsc. A te, z doświadczenia wiemy, znikają szybko.

Szczególnie gorąco zachęcamy właścicieli i posiadaczy STARów do udziału w konwoju STARa. Ci, którzy się zdecydują na to, będą wspólnie będą z nami przemierzać Polskę, zatrzymując się w wybranych przez nas punktach, gdzie będą prezentować swoje pojazdy. Dla nich nasza impreza zacznie się już 22 sierpnia.

Dlaczego warto wziąć udział w konwojach STARa?

  • To wyjątkowa możliwość do integracji z innymi STARomaniakami
  • Zyskasz możliwość zaprezentowania swojego pojazdu zarówno na trasie, jak i na zlocie w Starachowicach.
  • Zapewniamy nocleg i wyżywienie na trasie dla załogi (max 2 osoby) każdego pojazdu
  • Otrzymasz specjalne, unikatowe znaczki Konwoju do umieszczenia w widocznym miejscu w pojeździe.

WAŻNE!

Zapisy (zarówno na zlot, jak i konwoje) trwają do 15 sierpnia br., lub wyczerpania liczby miejsc. Z uwagi na duże zainteresowanie imprezą, radzimy nie odkładać tego na ostatnią chwilę.

 

Skip to content