9. Legenda STARa za Ocenem Powiat starachowicki 2023-02-27

9. Legenda STARa za Ocenem

No i stało się! 9. Legenda STARa wystartowała za Oceanem. 18 lutego 2023 r. konwojem STARa w USA rozpoczął się kolejny etap podróży STARami 266 dookoła świata Jerzego Stetza i Tomasza Watora, którzy w roku ubiegłym pokonali trasę z Florydy na Alaskę, a potem do Kalifornii. A w tym ruszyli kultową Route 66 – jedną z najstarszych dróg w USA, na wschodnie wybrzeże USA, skąd wystartują w dalszą podróż przez Indie, Nepal i Turcję by dotrzeć do Polski na finał 9. Legendy STARa.

Cała wyprawa relacjonowana jest na bieżąco na grupie https://www.facebook.com/groups/736551407228687 na portalu Facebook.
Obok Jerzego Stetza i Tomka Wątora- biorą w niej udział ich przyjaciele , w tym m.in. pochodzący z naszego powiatu Kamil Grunt, który pełni tam funkcję głównego mechanika. Do grupy dołączył też Kamil Musiał – szef firmy Top Ten Express -głównego sponsora wyprawy. Jest z nimi również ekipa Terenwizji, która relacjonuje ich niecodzienną wyprawę.

Pojazdy jadą pod szyldem Legendy STARa. A oto jak wyglądało ich oklejanie.

Są też koszulki z naszą grafiką.

Pierwszego dnia nasze sławne już STARy zrobiły 390 km, przejechały ze Stockton do Bakersfield. A kolejnego dnia już ponad 650! Było ciężko, mocne podjazdy i zjazdy 8%. Przejazd przez góry Sierra Nevada dały pojazdom nieco popalić.

„Wjechaliśmy na ponad 1500 m i zjechaliśmy do depresji 33 m” –jak relacjonowali na swojej stronie.

Kolejny punkt to Las Vegas, gdzie chcieli powtórzyć historyczne zdjęcie sprzed Hotelu Plaza z 1980 r. No i znów się udało!

Rok 1979 - STAR 266 pod Hotelem Plaza w Las Vegas
Rok 2023 - STAR 266 - uczestnik wyprawy STARem 266 dookoła świata - pod Hotelem Plaza w Las Vegas

Wprawdzie miała być jeszcze Dolina Śmierci, ale przez silną ulewę musieli zmienić swe plany. Co będzie dalej…

O tym już wkrótce 😉

Skip to content